Wielka masakra kotów Robert Darnton

ISBN:

Published:

Paperback

340 pages


Description

Wielka masakra kotów  by  Robert Darnton

Wielka masakra kotów by Robert Darnton
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 340 pages | ISBN: | 8.69 Mb

Dlaczego przeprowadzenie udawanych procesów sądowych nad kotami, po których praktykanci paryskiej drukarni w latach 30. XVIII wieku powiesili wszystkie znalezione koty w okolicy, było dla nich tak zabawne, że powtórzyli całą tę sytuację jeszcze okołoMoreDlaczego przeprowadzenie udawanych procesów sądowych nad kotami, po których praktykanci paryskiej drukarni w latach 30. XVIII wieku powiesili wszystkie znalezione koty w okolicy, było dla nich tak zabawne, że powtórzyli całą tę sytuację jeszcze około dwudziestu razy w odgrywanej pantomimie?

Dlaczego w XVIII-wiecznej wersji bajki o Czerwonym Kapturku wilk zjadał w finale dziewczynkę? Co kierowało anonimowym mieszkańcem Montpellier, gdy drobiazgowo dokumentował on wszystkie wydarzenia w swoim rodzinnym mieście? To tylko niektóre prowokacyjne pytania, na które odpowiada Robert Darnton w swoim dziele – Wielkiej masakrze kotów.Roberta Darntona cechuje dociekliwość reportera, drobiazgowość naukowca i wrażliwość powieściopisarza.(New Republic)Błyskotliwe… Opis pracy historyka jest prosty – musi dobrze odczytywać źrodła.

Zrobił to Robert Darnton, który przeczytał wszystkie źródła, poważnie je przeanalizował i dodając swą płodną wyobraźnię, pięknie przedstawił to, czego się dowiedział.(Washington Post Book World)Enter the sum

Related Archive Books

  1. 14.10.2013Ozzers Odyssey
  2. 02.08.2012Sursis
  3. 17.01.2014The Take Over
  4. 11.01.2014Skylarks Song


Related Books


Comments

Comments for "Wielka masakra kotów":


themrtexperience.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us